Zásahy 2011:

30.12.2011 - 14:47 PLANÝ POPLACH PLANÝ POPLACH HRABYNĚ

Předposlední den roku 2011 vyjížděli lazečtí hasiči v počtu 3+1 k požáru lesního porostu za rehabilitačním ústavem mezi obcemi Hrabyně a Budišovice. Po příjezdu na místo se zjistilo, že se jedná o nenahlášené pálení klestí.
Po 30 minutách se jednotka vrátila zpět na základnu.
Spolu s Lazeckými hasiči na místě zasahovali dobrovolní hasiči z Hrabyně a profesionální hasiči z Opavy.

26.11.2011 - 13:48 POŽÁR NÍZKÉ BUDOVY HÁJ VE SLEZSKU - LHOTA

Jednotka vyjela v počtu 5+1 v sobotu 26. listopadu krátce před čtrnáctou hodinou k požáru rodinného domku v Háji ve Slezsku - Lhotě. Po příjezdu na místo události prováděli lazečtí hasiči hasební práce. Po likvidaci požáru byla jednotka vyslána zpět na základnu.

Při požáru bylo evakuováno pět dětí ve věku jednoho až čtyř let a třináctiletý chlapec, kteří byly předáni
do péče zdravotnické záchranné služby a odvezeni na další ošteření do Slezské nemocnice v Opavě.
Pětašedesátiletá žena byla ošetřena na místě. Hasiči také vynesli z hořícího domu 8 malých štěňat.

Škoda byla vyčíslena na 50 000 Kč.

Kromě JSDHO Mokré Lazce na místě zasahovaly jednotky z Háje ve Slezsku - Lhoty, Hrabyně, Opavy a Litultovic.

Foto a video z de.

11.09.2011 - 10:29 TECHNICKÁ POMOC LIKVIDACE HMYZU MOKRÉ LAZCE

Družstvo lazeckých hasičů v počtu 3+1 vyjelo k likvidaci sršního hnízda v rodinném domě.
Zpět na základnu se hasiči vrátili asi po 30 minutách.

04.09.2011 - 11:15 TECHNICKÁ POMOC LIKVIDACE HMYZU MOKRÉ LAZCE

Členové JSDHO Mokré Lazce vyjeli v počtu 3+1 k likvidaci vosího hnízda. To se nacházelo za obložením pod střechou rodinného domu na ulici Generála Vlachého. Pomocí žebříků provedli hasiči šetrnou likvidaci.
Při návratu na základnu byli hasiči požádáni o likvidaci dalšího vosího hnízda, tentokrát na ulici Hájová. Tam se hnízdo nacházelo v omítce rodinného domu ve výšce asi 2 metry. Opět pomocí speciálního přípravku hasiči zajistili likvidaci a na základnu se vrátili asi po 30 minutách.

14.8.2011 - 10:22 TECHNICKÁ POMOC LIKVIDACE HMYZU MOKRÉ LAZCE

V neděli krátce před polednem vyjeli hasiči v počtu 3+1 k likvidaci sršního hnízda, které se nacházelo pod střechou rodinného domu na Kalamárské ulici. Jednotka se zpět na stanici vrátila po 45 minutách.

16.06.2011 - 09:04 POŽÁR SHROMAŽDIŠTĚ OSOB HRABYNĚ

Dne 16.6. vyjela jednotka v počtu 5+1 k požáru rehabilitačního ústavu v Hrabyni. Opět se jednalo pouze o cvičení.

Více info zde.

04.06.2011 - 08:29 POŽÁR ZEMĚDĚLSKÉ OBJEKTY HÁJ VE SLEZSKU - CHABIČOV

4. června vyjela jednotka v počtu 3+1 k požáru drůbežárny v Háji ve Slezsku - Chabičově. Po příjezdu na místo události prováděli lazečtí hasiči hasební práce a také pomáhali jak se záchranou živých kuřat, tak i se sběrem těch mrtvých.
Zpět na základnu se jednotka vrátila mezi 12. a 13. hodinou.

Více info zde.

04.05.2011 - 09:10 POŽÁR PRŮMYSLOVÉ OBJEKTY, SKLADY HÁJ VE SLEZSKU

Ve středu, 4. května, byla jednotka vyslána KOPIS k požáru skladovacích prostor č.6 v areálu bývalých kasáren
v Háji ve Slezsku, ve kterých jsou dva dieselagregáty.
Jednalo se pouze o taktické cvičení.

19.04.2011 - 18:13 ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK NA POZEMNÍ KOMUNIKACI HRABYNĚ

19.4. byla jednotka lazeckých hasičů povolána k pomoci při úniku nebezpečných látek mezi obcemi Hrabyně
a Háj ve Slezsku. Jednotka společně s hasiči z Opavy, Hrabyně a Lhoty provedla likvidaci pomocí sorbentu
a zpět na základnu se vrátila po 21. hodině.

07.04.2011 - 21:07 POŽÁR LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA HRABYNĚ

Následkem silného větru došlo k opětovnému rozhoření ohniště u lesa v Hrabyni. Dle požárního poplachového plánu byla povolána i naše jednotka, která ovšem zůstala na základně. Přibližně po jedné hodině byla jednotka KOPIS (Krajským Operačním a Informačním Střediskem) vyslána zpět domů. Likvidaci tak provedla jen JSDHO Hrabyně a HZS Opava.

08.03.2011 - 11:44 POŽÁR LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA MOKRÉ LAZCE

Druhé březnové úterý krátce před polednem byla jednotka vyslána ke skladu č.2 firmy Haberkorn, kde došlo k zahoření suché trávy. Dále byla na místě jednotka HZS Opava a JSDHO Hrabyně. Vzheldem k tomu, že se oheň nebezpečně blížil k nedaleké trati, byla povolána také jednotka HZS SŽDC ze stanice v Ostravě. Oheň však vlaky neohrozil.
Hasiči dostali oheň pod kontrolu během čtvrthodiny, dohašování jim zabralo necelou hodinu. Za požár trávy a v ní 80 malých smrčků může muž, který řezal vrak auta plamenem, přeskočila jiskra a suché trávě to stačilo..