Zásahy 2017:

13. 10. 2017 - 09:51     TECHNICKÁ POMOC     NÁHRADA NEFUNKČNÍHO ZAŘÍZENÍ     MOKRÉ LAZCE

Jednotka vyjela v pátek 13. 10. (na den požářní bzepečnosti) k pročištění odpadu a uscpané jímky v areálu místní mateřské školy. Pomocí kanálového krtku jednotka provedla vyčištění jímky a vrátila se zpět na základnu.

08. 09. 2017 - 16:07     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE OBTÍŽNÉHO HMYZU     MOKRÉ LAZCE

Jednotka vyjela na výzvu KOPIS k likvidaci sršního hnízda. Průzkumem na místě události bylo zjištěno, že se hnízdo nachází ve zdi kůlny za rodinným domem. Pomocí daných prostředků bylo hnízdo zlikvidováno. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

31. 08. 2017 - 18:02     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE OBTÍŽNÉHO HMYZU     MOKRÉ LAZCE

Poslední srpnový den jednotka zasahovala u dvou událostí spojených s likvidací obtížného hmyzu, konkrétně sršních hnízd. Nejprve naši hasiči likvidovali sršní hnízdo, které se nacházelo pod střechou kůlny u rodinného domu. U druhé události hasiči likvidovali hnízdo nacházející se mezi okapem a střechou rodinného domu. Po likvidaci obou hnízd se jednotka vrátila zpět na základnu.

24. 08. 2017 - 18:13     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE OBTÍŽNÉHO HMYZU     MOKRÉ LAZCE

Jednotka vyjela na likvidaci vosího hnízda, které se nacházelo nad vchodem do rodinného domu na ulici Výhony. Po likvidaci se jednotka vrátila zpět do zbrojnice.

21. 08. 2017 - 18:25     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE OBTÍŽNÉHO HMYZU     MOKRÉ LAZCE

Jednotka vyjela na likvidaci sršního hnízda, které se nacházelo v podhledu střechy rodinného domu, tentokrát na ulici Sokolská. Po likvidaci tohoto hnízda se jednotka vrátila zpět do zbrojnice.

14. 08. 2017 - 18:58     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE OBTÍŽNÉHO HMYZU     MOKRÉ LAZCE
  14. 08. 2017 - 19:34     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE OBTÍŽNÉHO HMYZU     MOKRÉ LAZCE

Dnes večer  jednotka vyjížděla ke dvěma událostem, které byly spojené s obtížným hmyzem. Nejprve se jednalo o sršní hnízdo u přístřešku před vchodem do rodinného domu na ulici Petra Bezruče. Pomocí daných prostředků provedli naši hasiči likvidaci tohoto sršního hnízda. Při zpáteční cestě byla jednotce ohlášena další likvidace hmyzu (vosího hnízda), tentokrát na ulici Kalamárská. Tam se hnízdo nacházelo na půdě pod střechou rodinného domu. Opět pomocí daných prostředků hasiči provedli likvidaci a poté se vrátili zpět do zbrojnice.

10. 08. 2017 - 19:06     POŽÁR     LESNÍ POROST     HRABYNĚ

Jednotka vyjela k požáru stromu v blízkosti sloupu vysokého napětí. Hořící strom se nacházel v blízkosti staré silnice I/11H z Mokrých Lazců do Hrabyně. Kromě naší jednotky na místě události zasahovaly také dobrovolné jednotky z Hrabyně a Velké Polomi a také profesionální jednotka z Opavy. Zpět se naši hasiči vrátili krátce před jednadvacátou hodinou.

01. 08. 2017 - 19:10     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE OBTÍŽNÉHO HMYZU     MOKRÉ LAZCE

Jednotka vyjela na likvidaci sršního hnízda, které se nacházelo v podhledu střechy rodinného domu na ulici Husova. Po likvidaci tohoto hnízda se jednotka vrátila zpět do zbrojnice.

06. 06. 2017 - 11:45     TECHNICKÁ POMOC     ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ     MOKRÉ LAZCE

Jednotka byla povolána k odstranění pěti stromů (tři spadlé a dva nalomené) na cyklostezce vedoucí z Mokrých Lazců do Hrabyně. Společně s námi zasahovala na místě události také profesionální jednotka z Opavy.

11. 05. 2017 - 18:25     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE OBTÍŽNÉHO HMYZU     MOKRÉ LAZCE

Ve čtvrtek krátce před půl sedmou večer vyjela jednotka k likvidaci několika vosích hnízd do altánu u místí mateřské školy. Pomocí daných prostředků hasiči provedli likvidaci hnízd a vrátili se zpět do zbrojnice.

08. 05. 2017 - 19:13     POŽÁR     NÍZKÉ BUDOVY     HÁJ VE SLEZSKU - LHOTA

Jednotka vyjela v počtu 5+1 k nahlášenému požáru chaty ve Lhotě u Opavy. Na místě prováděli naši hasiči hasební práce. Po uhašení požáru se jednotka vrátila zpět do zbrojnice. kromě naší jednotky na místě události zasahovaly dobrovolné jednotky ze Lhoty u Opavy a Hrabyně a také profesionální jednotka z Opavy. Škoda při požáru byla vyčíslena na 100 000,- Kč.