Zásahy 2016:

09. 10. 2016 - 10:09     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE HMYZU     MOKRÉ LAZCE

I na začátku října jsme byli povoláni KOPIS v Ostravě k likvidaci obtížného hmyzu na ulici Kalamárská. Hnízda vos se nacházela na půdě rodinného domu. Pomocí daných prostředků hasiči provedli likvidaci hnízda a vrátili se zpět do zbrojnice.

10. 09. 2016 - 14:12     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE HMYZU     MOKRÉ LAZCE

Po návratu z běžeckého závodu jsme byli požádání o likvidaci vosího hnízda v přístavku rodinného domu na ulici Výhony. Událost byla ohlášena na KOPIS. Pomocí daných prostředků hasiči provedli likvidaci hnízda a vrátili se zpět do zbrojnice.

10. 09. 2016 - 10:59     OSTATNÍ POMOC     ASISTENCE U SPORTOVNÍCH AKCÍ     MOKRÉ LAZCE

V sobotu dopoledne jednotka vyjela k dopravní asistenci při běžeckém závodě "Mokrolazecký přespolňák". Kromě dopravní asistence zdravotníci naší jednotky zabezpečovali zdravotní asistenci během celého závodu.

Technika - DA 12 Kia Besta

26. 08. 2016 - 18:06     POŽÁR     PRŮMYSLOVÉ OBJEKTY, SKLADY     MOKRÉ LAZCE

V pátek krátce po 18. hodině vyjela jednotka k taktickému cvičení jednotek PO, které se konalo v rámci oslav 130 let od založení SDH Mokré Lazce. Námětem tohoto cvičení byl požár nové haly firmy Haberkorn s.r.o. na Sokolské ulici. Fotky nejen z tohoto taktického cvičení můžete nalézt zde. Kromě naší jednotky se cvičení zúčastnily také jednotky ze Lhoty, Smolkova, Štítiny a profesionální jednotka z Opavy.

04. 08. 2016 - 18:12     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE HMYZU     MOKRÉ LAZCE

Ve čtvrtek krátce po 18. hodině vyjela jednotka k likvidaci sršního hnízda, které se nacházelo nad garáží u rodinného domu. Průzkumem hasiči zjistili, že se jedná o dvě sršní hnízda. Pomocí daných prostředků hasiči provedli likvidaci těchto hnízd a vrátili se zpět do zbrojnice.

21. 08. 2016 - 09:56     OSTATNÍ POMOC    ASISTENCE U SPORTOVNÍCH AKCÍ    BÍLOVEC - VÝŠKOVICE
  21. 08. 2016 - 18:04     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE HMYZU     MOKRÉ LAZCE

Dnes jednotka vyjížděla opět ke dvěma událostem. Nejprve se jednalo o dopravní asistenci při cyklistickém závodě "Mokrolazceká 60". Krátce po 18. hodině byla jednotka vyslána operačním střediskem v Ostravě k likvidaci obtížného hmyzu na ulici Výhony. Pomocí daných prostředků hasiči provedli likvidaci těchto hnízd a vrátili se zpět do zbrojnice.

Technika - DA 12 Kia Besta
                CAS K25 LIAZ

04. 08. 2016 - 18:12     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE HMYZU     MOKRÉ LAZCE

27. 07. 2016 - 20:32     POŽÁR     LESNÍ, POLNÍ POROST; TRÁVA     CHLEBIČOV

Ve středu podvečer byl naší jednotce vyhlášen poplach k hořícímu stromu nedaleko fotbalového hřiště v obci Chlebičov. Tato obec leží zcela mimo náš hasební obvod, ovšem naše jednotka vyjela proto, protože tuto část Opavska postihly tento den přívalové srážky a okolní jednotky již byly v terénu, tudíž musela být povolána naše jednotka. Po příjezdu na místo události naše jednotka prováděla hasební práce, práci s motorovou pilou a také nakonec osvětlení místa zásahu. Zpět do zbrojnice se hasiči vrátili těsně před středeční půlnocí. Kromě naší jednotky zasahovala na místě také místní jednotka z Chlebičova.

17. 07. 2016 - 10:54     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE HMYZU     MOKRÉ LAZCE
  17. 07. 2016 - 11:24     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE HMYZU     MOKRÉ LAZCE

Dnes jednotka vyjížděla ke dvěma událostem, které byly spojené s obtížným hmyzem. Nejprve se jednalo o vosí hnízdo pod střechou rodinného domu na ulici Petra Bezruče. Díky nastavovacím žebříkům se hasiči dostali pod střechu a pomocí daných prostředků provedli likvidaci tohoto vosího hnízda. Po návratu zpět do zbrojnice byl naší jednotce opět vyhlášen operačním střediskem v Ostravě poplach, tentokrát k likvidaci sršního hnízda na ulici Výhony. Tam se hnízdo nacházelo pod stříškou u vchodu do domu. Opět pomocí daných prostředků hasiči provedli likvidaci a poté jsme se vrátili zpět do zbrojnice.

10. 07. 2016 - 10:07     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE HMYZU     MOKRÉ LAZCE

Dnes 10. 7. vyjela jednotka k likvidaci vosího hnízda na ulici Kalamárská. Hasiči provedli pomocí daných prostředků likvidaci hnízda a vrátili se zpět do zbrojnice.

27.05.2016 - 01:09     POŽÁR     NÍZKÉ BUDOVY     HÁJ VE SLEZSKU - LHOTA

Jednotka vyjela po jedné hodině v noci k požáru rodinného domu v Háji ve Slezsku - Lhotě. Na místě události prováděli členové naší jednotky hasební práce. Z důvodu nedostatku vody bylo provedeno doplňování vody pomocí plovoucího čerpadla z nedalekého náhonu místního mlýna.Požár způsobil škodu ve výši 300 000,- Kč.

Technika - CAS K25 LIAZ