Zásahy 2013:

13.09.2013 - 16:24     TECHNICKÁ POMOC     ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ     MOKRÉ LAZCE

V pátek třináctého byli lazečtí hasiči vysláni operačním střediskem v Ostravě k domu na Sokolské ulici, kde po dešti zatékala
voda do bytu. Po příjezdu na místo události se zjistilo, že příčinou toho je ptačí hnízdo v okapu. Po sundání tohoto hnízda se hasiči
vrátili zpět do zbrojnice. Na místě události byla také jednotka profesionálních hasičů z Opavy.

Technika - CAS 25 Š 706 RTHP

08.09.2013 - 11:20     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE HMYZU     MOKRÉ LAZCE

V neděli před půl dvanáctou byla jednotka vyslána na ulici k likvidaci hned několika vosích hnízd. První bylo pod střechou
rodinného domu na ulici Jubilejní. K likvidaci dalšího hnízda byli hasiči vyslání na ulici Sokolskou, kde se hnízdo mělo nacházet
ve střeše pergoly. Po příjezdu na místo události hasiči zjistili, že ve střeše je hnízd hned několik. Pomocí daných prostředků hasiči provedli šetrnou likvidaci a vrátili se zpět do zbrojnice.
Technika - DA 12 L1Z Kia Besta

07.09.2013 - 11:03     TECHNICKÁ POMOC     ČERPÁNÍ VODY     MOKRÉ LAZCE

V sobotu dopoledne byli lazečtí hasiči vysláni k odčerpání vody ze sklepa místní sokolovny, kde byly zatopeny plynové kotle. Technika - CAS 25 Š 706 RTHP

25.8.2013 - 11:22     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE HMYZU     MOKRÉ LAZCE

Po příjezdu z Kravař byla jednotka krátce před půl dvanáctou vyslána k likvidaci obtížného hmyzu na ulici
Generála Vlachého. Jednalo se o vosí hnízdo v rodinném domě.

Technika - DA 12 L1Z Kia Besta

25.8.2013 - 03:38     POŽÁR     NÍZKÉ BUDOVY     KRAVAŘE

V neděli 25.8.2013 po půl čtvrté ráno vyslalo operační středisko v Ostravě naši jednotku k požáru budovy firmy Rybka na Kostelní ulici v Kravařích. Členové jednotky vyjeli v počtu 3+1.  Po příjezdu na místo prováděli lazečtí hasiči hasební práce. Předběžná škoda byla vyčíslena na 200 000 Kč. Při požáru nebyl nikdo zraněn.
Kromě naší jednotky byly na místě události jednotky dobrovolných hasičů z Kravař a Bolatic a také profesionální hasiči z Opavy.

Technika - CAS 25 Š 706 RTHP

Pozn: Pozdějším vyčíslením škody došel vyšetřovatel HZS k částce 1 400 000 Kč, přičemž uchráněná hodnota byla 4 000 000 Kč
Vyjádření mluvčího HZS MSK:
Po příjezdu první jednotky HZS na místo bylo průzkumem zjištěno, že hoří v jednopodlažní administrativní budově o hlavních půdorysných rozměrech 25 m x 13 m. K požáru došlo v místnosti kanceláře v severovýchodní části objektu. Kancelář se od hlavního vstupu nacházela jako poslední na konci chodby po levé straně. Jednotky použily k likvidaci požáru dva C proudy vody. Místo události vykazovalo znaky po násilném vstupu.

Příčina vzniku tohoto poţáru souvisí s úmyslným zapálením, kdy jako iniciátor byl použit otevřený oheň.

11.8.2013 - 10:13     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE HMYZU     MOKRÉ LAZCE

V neděli dopoledne vyjeli lazečtí hasiči v počtu 3+1 vozem CAS 25 Škoda 706 RTHP k likvidaci vosího hnízda na ulici Kalamárskou. Vosí hnízdo se nacházelo v nepřístupném místě pod oplechováním střechy rodinného domu. Pomoci lešení, které stojí okolo domu, se hasiči dostali až ke střeše. Tam pomocí lezeckého vybavení vylezli na střechu a pomocí daných prostředků provedli likvidaci. Jednotka se vrátila zpět na zbrojnici kolem jedenácté hodiny.

26.6.2013 - 18:08     POŽÁR     ZEMĚDĚLSKÉ OBJEKTY     HRABYNĚ

Poslední červnovou středu byla jednotka Lazeckých hasičů vyslána k požáru kravína v areálu zemědělského družstva v Hrabyni.
Lazecká jednotka vyjela vozem
CAS 25 Škoda 706 RTHP v počtu 5+1 a jakožto druhá jednotka na místě události prováděla hasební práce a také pomáhla s pátráním po osobách, které se v areálu nacházely. Jednalo se pouze o cvičení jednotek požární ochrany, o kterém kromě velitelů zúčastněných jednotek nikdo nevěděl.
Zasahující jednotky na místě události - JSDH Hrabyně, JSDH Mokré Lazce, JSDH Lhota u Opavy a JSDH Smolkov.

6.5.2013 -18:00    TECHNICKÁ POMOC     ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ     MOKRÉ LAZCE

Včera, tj. 6.5., kolem 18. hodiny byli lazečtí hasiči požádáni starostou obce o očištění části cyklostezky od nánosů bahna. Ti vyjeli vozem CAS 25 Škoda 706 RTHP v počtu 1+3. Po očištění cyklostezky se jednotka asi po dvou a půl hodinách vrátila zpět do hasičárny. Při tomto čištění silnice jednotka použila k doplnění nádrže také plovoucí čerpadlo.

3.4.2013  -17:45     POŽÁR     NÍZKÉ BUDOVY     MOKRÉ LAZCE

Po čtrnácti dnech od prvního letošního zásahu vyjížděli lazečtí hasiči opět vozidlem CAS 25 Škoda 706 RTHP, a to tentokrát
k požáru kůlny na zahradě rodinného domku, který se nacházel na Kalamárské ulici. Na místě události byla jednotka v čase 17:51, tedy šest minut po vyhlášení poplachu jednotce (během oněch šesti minut se členové jednotky museli dostat z domovů
do hasičské zbrojnice, převléci se do zásahových obleků, vyjet se zásahovým automobilem, pozamykat hasičárnu a dojet na místo události - tím chci říci, že v žádném případě se nedá za šest minut stihnout ještě dojet na Lhotu, kde jsme si, podle některých občanů, údajně mysleli, že hoří (i když ve výjezdové sms zprávě bylo napsáno, že se dům nachází na ulici Kalamárská v Mokrých Lazcích), otočit se a dojet zpátky do Lazců.).
Jednotka prováděla na místě události hasební práce.
Na místě události zasahovali také profesionální hasiči ze stanice v Opavě. Škoda byla vyčíslena na 5 tisíc korun.

20.03.2013 - 18:39     POŽÁR     SAZE V KOMÍNĚ     MOKRÉ LAZCE

První jarní den vyjela lazecká jednotka vozidlem CAS 25 Škoda 706 RTHP v počtu 4+1 k požáru komína na ulici Malá Strana.
Po provedení průzkumu na místě provedli hasiči vyčištění komína komínovým strojkem. Poté společně s jednotkou profesionálních hasičů z Opavy prováděli rozebrání části stropu, který sousedil s komínem. Po skončení hasebních prací zůstali členové jednotky v pohotovosti a dvakrát během noci byli místo události zkontrolovat termokamerou. Příčinu požáru si vzal k prošetření vyšetřovatel HZS MSK. Škoda byla vyčíslena na 30 tisíc.