Zásahy 2014:

28.11.2014 - 12:49     POŽÁR     NÍZKÉ BUDOVY     HRABYNĚ

Poslední listopadový pátek byl jednotce lazeckých hasičů vyhlášen požární poplach k požáru rodinného domu v Hrabyni. Ještě před samotným výjezdem naší jednotky byla tato událost odvolána KOPIS v Ostravě, a to z důvodu uhašení požáru ještě před příjezdem jednotek požární ochrany. Konkrétně se jednalo o požár horkého popela v plastové popelnici. Škoda byla vyčíslena na 15 000 Kč.

03.11.2014 - 21:01     POŽÁR     NÍZKÉ BUDOVY     KRAVAŘE

V pondělí krátce po deváté hodině večer byla jednotka lazeckých hasičů vyslána KOPISem k požáru sklepa rodinného domu na ulici Alejní v Kravařích. Jednotka vyjela v počtu 5+1. Na místě události zasahovala jednotka profesionálních hasičů z Opavy a kromě naší jednotky ještě další dvě dobrovolné jednotky - Kravaře a Bolatice. Škoda byla vyčíslena na 20 000 Kč.

28.09.2014 - 10:28     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE HMYZU     MOKRÉ LAZCE

V neděli dopoledne vyslalo krajské operační středisko v Ostravě jednotku lazeckých hasičů k likvidaci sršního hnízda, které se nacházelo v budově místní mateřské školy. Prostřednictvím daných prostředků hasiči hnízdo zlikvidovali a přibližně po 30 minutách se vrátili zpět do zbrojnice.

22.09.2014 - 09:26     ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK     DO OVZDUŠÍ     HRABYNĚ

V pondělí krátce před půl desátou byla jednotka lazeckých hasičů vyslána operačním střediskem v Ostravě k úniku nebezpečné látky do ovzduší, ke kterému došlo v areálu rehabilitačního ústavu v Hrabyni. Lazečtí hasiči na místě události pomáhali s evakuací budovy rehabilitačního ústavu. Zpět do zbrojnice se hasiči vrátili asi po dvou hodinách.
Více informací zde.

Technika - CAS 25 Š 706 RTHP

06.09.2014 - 15:44     TECHNICKÁ POMOC     ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK     MOKRÉ LAZCE

V sobotu 6. září byla jednotka lazeckých hasičů vyslána na cyklostezku vedoucí z Lazců do Kravař, kde po přívalových srážkách došlo k pádu stromu právě přes cyklostezku. Hasiči pomocí motorové pily strom rozřezali a uklidili z cesty.
Po zpáteční cestě se ještě členové jednotky zastavili na ulici Sokolská, kde provedli likvidaci sršního hnízda.
Zpět do zbrojnice se hasiči vrátili asi po hodině.

26.08.2014 - 17:48     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE HMYZU     MOKRÉ LAZCE

V úterý krátce po tři čtvrtě na šest odpoledne bylo opět družstvo lazeckých hasičů vysláno k likvidaci sršního hnízda na ulici Grudova. Pomocí nastavovacích žebříků se hasiči dostali k hnízdu, které se nacházelo pod střechou ve štítu domu. Díky daným prostředkům hasiči hnízdo zlikvidovali a přibližně po hodině se vrátili zpět do zbrojnice.

17.08.2014 - 09:57     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE HMYZU     MOKRÉ LAZCE

V neděli krátce před desátou hodinou vyjelo družstvo lazeckých hasiči v počtu 1+3 k likvidaci sršního hnízda na ulici Grudova. Pomocí nastavovacích žebříků se hasiči dostali k hnízdu, které se nacházelo pod střechou ve štítu domu. Díky daným prostředkům hasiči hnízdo zlikvidovali a přibližně po půl hodině se vrátili zpět do zbrojnice.

Technika - CAS 25 Š 706 RTHP

16.08.2014 - 09:05     TECHNICKÁ POMOC      ASISTENCE U KULTURNÍCH A SPORT. AKCÍ     MOKRÉ LAZCE

V sobotu vyjeli lazečtí hasiči k asistenci během cyklistického závodu "Mokrolazecká 60".

Technika - DA 12 Kia Besta

11.08.2014 - 15:00     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE HMYZU    MOKRÉ LAZCE

Týden po posledním výjezdu byla jednotka lazeckých hasičů povolána operačním střediskem v Ostravě k likvidaci sršních hnízd. Ta se tentokrát nacházela nad třemi střešními trámy vedle okna u rodinného domu na ulici Bradkova. Pomocí daných prostředků hasiči hnízda zlikvidovali a asi po 45 minutách se vrátili zpět do zbrojnice.

04.08.2014 - 17:53     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE HMYZU     MOKRÉ LAZCE

V pondělí 4. srpna v podvečer byla naše jednotka vyslána k likvidaci sršního hnízda, které se necházelo v kůlně vedle bytovky na ulici Kalamárská. Pomocí daných prostředků hasiči hnízdo zlikvidovali a poté se vrátili zpět do zbrojnice.

17.06.2014 - 16:19     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE HMYZU     MOKRÉ LAZCE

V úterý odpoledne byla naše jednotka povolána k likvidaci vosího hnízda, které se nacházelo vedle okna rodinného domu

Technika - CAS 25 Š 706 RTHP

30.05.2014 - 15:06     TECHNICKÁ POMOC     ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK     MOKRÉ LAZCE

V pátek 30.5. vyjela jednotka v počtu 5+1 k uvolnění zasypané kanalizace na ulici Výhony. Průzkumem na místě
události vyšlo najevo, že není zasypán pouze jeden kanál, ale hned několik kanálů. Pomocí daných prostředků hasiči
kanalizaci pročistili a asi po dvou hodinách se vrátili zpět do zbrojnice.

12.03.2014 - 17:55     POŽÁR     LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA     MOKRÉ LAZCE

Jednotka Mokré Lazce vyjela v počtu 5+1 k požáru trávy za Doškovým mlýnem poblíž cyklostezky vedoucí do Kravař.
Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár trávy a malých vrb u řeky Opavy.
Lazečtí hasiči na místě prováděli hasební práce.
Spolu s lazeckými hasiči byli na místě dobrovolní hasiči z Hrabyně a také profesionální jednotka z Opavy.

Zpět se hasiči vrátili po asi 90 minutách.

Technika - CAS 25 Š 706 RTHP

18.01.2014 - 14:48     TECHNICKÁ POMOC     ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ     MOKRÉ LAZCE

První letošní událost, u které zasahovali lazečtí hasiči, se stala v sobotu 18.1.2014 krátce před 15. hodinou. Operační středisko v Ostravě vyslalo jednotku lazeckých hasičů v počtu 5+1 k pročištění ucpané kanalizace v Obecním domě. Za použití kanálového krtku provedli hasiči pročištění ucpaného odpadu a asi po hodině se vrátili zpět do zbrojnice.

Technika - CAS 25 Š 706 RTHP.