Zásahy 2012:

12.11.2012 - 14:44     PLANÝ POPLACH     PLANÝ POPLACH     MOKRÉ LAZCE

Druhé listopadové úterý vyjela jednotka lazeckých hasičů k nahlášenému požáru nákladního automobilu. Volající oznámil, že na hlavní silnici 1/11 nad Lazcemi hoří přívěs nákladního automobilu. Zároveň s lazeckými hasiči vyjela na místo události také jednotka HZS ze stanice v Opavě. Po průzkumu dané lokality nebylo objeveno žádné hořící vozidlo. Proto se naše jednotka asi po patnácti minutách vrátila zpět na hasičskou zbrojnici.

27.08.2012 - 15:34     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE HMYZU     MOKRÉ LAZCE

V pondělí odpoledne vyjeli lazečtí hasiči k likvidaci bodavého hmyzu, který se nacházel v komíně domu na Sokolské ulici.

22.08.2012 - 20:35     POŽÁR     NÍZKÉ BUDOVY     ŠTÍTINA

Ve středu po půl deváté večer vyjela jednotka SDH Mokré Lazce v počtu 5+1 vozem CAS 25 Škoda 706 RTHP k požáru kůlny na ulici Havlíčkova ve Štítině. Po příjezdu na místo prováděli prováděli Lazečtí hasiči kromě hasebních prací také doplňování vody.
Požár byl zlikvidován asi 30 minut po nahlášení. Po uhašení požáru pomáhali hasiči s vystěhováním věcí, hlavně ohořelého dřeva.
Na místě události zasahovaly kromě naší jednotky také jednotky ze Štítiny, Kravař, Opavy - Komárova a jednotka profesionálních hasičů z Opavy. Škoda byla vyčíslena na 30 000 Kč.

01.08.2012 - 17:13     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE HMYZU     MOKRÉ LAZCE

První srpnovou sobotu byla jednotka lazeckých hasičů vyslána k likvidaci tentokrát několika vosích hnízd.
První dvě se nacházely na ulici Husova, další pak na ulici Malá Strana.

31.07.2012 - 16:46     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE HMYZU     MOKRÉ LAZCE

Poslední červencový den vyjeli lazečtí hasiči k likvidaci sršního hnízda na ulici Jubilejní.

08.07.2012 - 10:04 TECHNICKÁ POMOC LIKVIDACE HMYZU MOKRÉ LAZCE

V neděli dopoledne vyjeli lazečtí hasiči k likvidaci vosího hnízda na Kalamárské ulici.

05.07.2012 - 15:02     POŽÁR     LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA     HÁJ VE SLEZSKU - SMOLKOV

Pátého července byla lazecká jednotka vyslána k požáru lesa mezi Smolkovem a Hrabyní. Požár zasáhl území o rozloze 10 x 10 m. Po příjezdu na místo události prováděli hasiči pomocné hasební práce a pomáhali s doplňováním vody. Zpátky na základnu se jednotka vrátila krátce po půl páté. Dále na místě události zasahovaly jednotky z Hrabyně, Smolkova a ze stanice HZS v Opavě.

28.06.2012 - 19:20     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE HMYZU     MOKRÉ LAZCE

28. června vyjela jednotka lazeckých hasičů v počtu 1+3 k likvidaci vosího hnízda, které se nacházelo v prostorách penzionu v Obecním domě, konkrétně mezi střeším oknem a střechou. Hasiči zajistili šternou likvidaci pomocí daných prostředků a asi po půl hodině se vrátili zpět na základnu.

27.03.2012 - 14:16 POŽÁR LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA HRABYNĚ

V úterý, 27. března, byla jednotka lazeckých hasičů vyslána KOPIS v Ostravě k požáru 0,5 ha lesa v Hrabyni.
Jednotka vyjela v počtu 3+1 vozidlem CAS 25 Škoda 706 RTHP. Na místě události prováděli Lazečtí hasiči společně
s profesionální jednotkou hasičů z Opavy a dobrovolnými jednotkami z Hrabyně a Velké Polomi hasební práce.
Asi po dvou hodinách se jednotka vrátila zpět na základnu. Škoda byla vyčíslena na 5000 Kč.

09.03.2012 - 16:49 TECHNICKÁ POMOC ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ MOKRÉ LAZCE

9.3. odpoledne vyjela jednotka vozem CAS 25 Škoda 706 RTHP v počtu 1+3 a DA 12 - L1Z Kia Besta v počtu 1+2 k vytopenému bytu na ulici Jubilejní, kde pomáhali s jeho vystěhováním a vysoušením. Spolu s lazeckými hasiči byli na místě události také hasiči z Opavy. Jednotka se vrátla na základnu okolo devatenácté hodiny.

28.01.2012 - 13:52 TECHNICKÁ POMOC SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS KRAVAŘE - DVOŘISKO

Poslední lednovou sobotu byla jednotka vyslána do Kravař k vyhledávání osob. Jednotka vyjela vozem CAS 25 Škoda 706 RTHP v počtu 4+1 a vozem DA 12 - L1Z Kia Besta v počtu 1+2. Po příjezdu na místo se zjistilo, že se jedná o mladého muže.
Spolu s lazeckými hasiči byly na místě události jednotky z HZS Opava a JSDHO Kravaře, Štítina, Hrabyně a  Bolatice.
Více info zde.