Zásahy 2015:

28.11.2015 - 10:12     TECHNICKÁ POMOC     ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ     MOKRÉ LAZCE

Poslední listopadovou sobotu jsme byli na žádost starosty obce vysláni na Kalamárskou ulici pokácet vánoční strom, který bude až do svátku Tří králů zdobit náves naší obce. Kromě samotného pokácení stromu jsme jej také převezli na náves a nazdobili.

Technika - CAS K25 LIAZ, DA 12 Kia Besta

16.10.2015 - 16:38     POŽÁR     POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ     MOKRÉ LAZCE

Lazečtí hasiči byli vysláni operačním střediskem v Ostravě k požáru skelné vaty a lepenky ze starého topení na zahradě rodinného domu na ulici Malá Strana. Likvidaci požáru provedli hasiči pomocí vysokotlakého proudu. Zpět do zbrojnice se hasiči vrátili přibližně po hodině.

11.10.2015 - 23:00     POŽÁR     NÍZKÉ BUDOVY     ŠTÍTINA

Lazečtí hasiči byli v neděli hodinu před půlnocí vysláni operačním střediskem v Ostravě na Štítinu k požáru rodinného domu. Na místě události prováděli hasební práce, dopravu vody a pomáhali při rozebírání stavebních konstrukcí domu. Zpět do zbrojnice se hasiči vrátili až po třetí hodině ráno. Kromě naší jednotky na místě zasahovala jednotka HZS MSK ze stanice v Opavě a dále jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí Štítina, Kravaře, Lhota u Opavy, Hrabyně, Opava-Komárov, Bolatice a Bohuslavice. Škoda byla stanovena na 500 000 Kč.

11.10.2015 - 13:07     ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK     DO OVZUŠÍ     OPAVA

Družstvo našich hasičů vyjelo v neděli 11. 10. společně s jednotkou HZS MSK k úniku plynu z panelového domu na ulici Pekařská. Výjezd se uskutečnil v rámci výcviku jednotky na stanici HZS v Opavě.

06.09.2015 - 10:42     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE HMYZU     MOKRÉ LAZCE

Lazečtí hasiči byli v neděli dopoledne vysláni operačním střediskem v Ostravě k lilkvidaci sršního hnízda v kůlně u rodinného domu, které bránilo vstupu majitelů na dvorek k domácím zvířatům. Pomocí daných prostředků provedli hasiči likvidaci a vrátili se zpět do zbrojnice.

27.08.2015 - 18:28     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE HMYZU     MOKRÉ LAZCE

Lazečtí hasiči byli vysláni operačním střediskem v Ostravě k lilkvidaci sršního hnízda u střechy rodinného domu na ulici Husova. Pomocí daných prostředků provedli hasiči likvidaci a vrátili se zpět do zbrojnice.

18.08.2015 - 17:27     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE HMYZU     MOKRÉ LAZCE

Zásah č.10 si lazečtí hasiči připsali v úterý krátce před půl šestou odpoledne, kdy vyjeli k likvidaci několika sršních hnízd u rodinného domu na ulici Záhumenní.

Technika - CAS K25 LIAZ

16.08.2015 - 09:27     TECHNICKÁ POMOC      ASISTENCE U KULTURNÍCH A SPORT. AKCÍ     MOKRÉ LAZCE

V neděli vyjeli lazečtí hasiči k asistenci během cyklistického závodu Mokrolazecká "60".

Technika - DA 12 Kia Besta

13.08.2015 - 16:13     POŽÁR     LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA     HRABYNĚ

Hned následující den byl jednotce opět vyhlášen požární poplach k požáru trávy, tentokrát v lese mezi obcemi Hrabyně a Mokré Lazce. Na místo události jsme prováděli doplňování vody do jedné z cisteren dobrovolných hasičů z Hrabyně, kteří již při našem příjezdu na místo události prováděli hašení třemi C proudy. Kromě naší jednotky zasahovaly na místě události dobrovolné jednotky z Hrabyně a Velké Polomi a profesionální jednotka z Opavy.

12.08.2015 - 16:44     POŽÁR     LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA     KRAVAŘE

Ve středu o třičtvrtě na pět byl jednotce vyhlášen požární poplach k požáru trávy v Novém Dvoře v Kravařích. Požár zasáhl plochu o rozměrech přibližně 3 x 3 metry a byl uhašen ještě před příjezdem naší jednotky na místo události. Kromě naší jednotky zasahovaly na místě události dobrovolné jednotky z Kravař a Bolatic a profesionální jednotka z Opavy.

09.08.2015 - 10:17     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE HMYZU     MOKRÉ LAZCE

V neděli dopoledne vyjela jednotka k likvidaci nebezpečného hmyzu do rodinného domu na ulici Jubilejní. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o dvě hnízda. První (vosí) se nacházelo v rozvodné skříni na zdi rodinného domu, druhé (sršní) pak ve štítu domu. Pomocí daných prostředků hasiči provedli likvidaci a poté se vrátili zpět do zbrojnice.

07.08.2015 - 18:59     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE HMYZU     MOKRÉ LAZCE

V pátek před sedmou hodinou večerní vyjela jednotka k likvidaci vosího hnízda na ulici Kalamárskou. Hnízdo se nacházelo hned vedle okna rodinného domu. Pomocí daných prostředků hasiči provedli likvidaci hnízda a poté se vydali zpět do zbrojnice.

21.07.2015 - 07:33     POŽÁR     LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA     MIKOLAJICE

V úterý po půl osmé ráno vyjela jednotka k požáru do obce Mikolajice, kde již od pondělního odpoledne hoří les. Naše jednotka jela vystřídat při dohašování jednu z jednotek, které byly na místě události již od pondělí. Během celého dne hasiči dohašovali skrytá ohniska požáru. Po 17. hodině byla naše jednotka vystřídána dalšími jednotkami a vrátila se zpět do místa dislokace. Dle dostupných informací budou dohašovací práce pokračovat během úterní noci i středečního dne.

19.07.2015 - 18:37     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE HMYZU     MOKRÉ LAZCE

V neděli pozdě odpoledne vyjela jednotka k likvidaci vosího hnízda na ulici Sokolskou. Pomocí daných prostředků hasiči provedli likvidaci hnízda a poté se vydali zpět do zbrojnice.

17.07.2015 - 17:10     TECHNICKÁ POMOC     LIKVIDACE HMYZU     MOKRÉ LAZCE

V pátek po páté hodině odpoledne byl členům jednotky vyhlášen poplach k likvidaci vosího hnízda na ulici Kalamárská. Pomocí daných prostředků hasiči provedli likvidaci hnízda a poté se vydali zpět do zbrojnice.

Technika - CAS K25 LIAZ

20.06.2015 - 17:08     TECHNICKÁ POMOC     ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ     MOKRÉ LAZCE

Na posvícenský Den obce museli členové lazeckých hasičů vyjet k pročištění ucpané kanalizace po přívalovém dešti
na ulici Výhony.